Zapraszamy na Noc Rzemiosła 25 V 2018

Jak co roku w maju zapraszamy na darmowe warsztaty w ramach organizowanej przez nas Nocy Rzemiosła 🙂

Już 25 maja (w piątek) będziecie mogli bezpłatnie uczestniczyć w następujących zajęciach:

Żywica UV 20:00-20:45

Zatapinie przedmiotów w przezroczystej żywicy nie jest wcale takie trudne! 🙂 Na warsztatach wykonacie wisiorek, używając do tego żywicy utwardzanej światłem UV. Z techniką zapozna was Magda. Będzie to również okazja, aby porozmawiać o tym, skąd wziąć potrzebne do pracy narzędzia i jak zmontować własny warsztat 🙂

UWAGA: W pracowni mamy oczywiście przedmioty, których będzie można użyć do pracy. Ale, jeśli macie coś własnego, co chcecie zalać w wisiorku, zabierzcie to ze sobą 🙂 Uwaga techniczna: przedmiot powinien być płaski (na przykład ususzony między stronami książki listek) i nie przekraczać wymiarów: 25 x 20 x 3 mm

Chainmaille 20:50-21:40

Czyli co kolczuga ma do biżuterii? Jak łączyć ze sobą metalowe koluszka, jak je zwijać i przecinać pokaże wam Magda. Będziemy pracować nad wisiorkiem w kształcie rozety.

Projektowanie biżuterii 21:50 – 22:30

Warsztaty rysunkowe. Gabriela podzieli się z Wami swoją wiedzą na temat tego, jak odzwierciedlić w rysunku różnego rodzaju materiały używane w biżuterii. Jak pokazać, że pierścionek błyszczy? Jak narysować plecionkę z drutu? Co zrobić, żeby ktoś patrząc na nasz rysunek wiedział, że w projekcie chcecie zastosować tkaninę?

Wire-wrapping 22:40 – 23:30

Prace wykonane w technice wire-wrapping polegają na owijaniu cienkim drucikiem grubszych, tworzących konstrukcję przedmiotu. Z tą pracochłonną metodą zaznajomi Was Agnieszka.

SPRAWY ORGANIZACYJNE:

Udział we wszystkich warsztatach w ramach Nocy Rzemiosła jest darmowy, ale obowiązują zapisy!

Przyjmujemy je tylko mailowo: szkolazlotnictwa@gmail.com – w wiadomości prosimy podać:

– swoje imię, nazwisko
– numer telefonu (będziemy dzwonić w celu potwierdzenia uczestnictwa dzień lub dwa przed warsztatami)
– koniecznie napisać, na które z warsztatów chcecie się zapisać 🙂

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! Na zgłoszenia czekamy do 22 maja włącznie 🙂

Ponieważ chcemy poznać jak najwięcej z Was, pierwszeństwo w zapisach mają osoby, których nigdy u nas nie było 🙂

Adres szkoły: Kraków, ul. Świętego Krzyża 11/1